Finał IV Wojewódzkiej Paraolimpiady Plastycznej

I miejsce w IV Wojewódzkiej Paraolimpiadzie Plastycznej                                          w ZNPO w Częstochowie w kategorii Szkoła Ponadpodstawowa zajęła Katarzyna Maroń z naszego Ośrodka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy wykonywali prace malarskie przedstawiające miasto Będzin, walory kulturowe, architektoniczne, przyrodnicze i turystyczne miasta. Były to prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. Najładniejsze prace zostały przesłane i brały udział w IV edycji Wojewódzkiej Paraolimpiady Plastycznej. Autorami prac byli uczniowie: Katarzyna Koścień, Katarzyna Maroń, Mateusz Waluga, Paulina Palimąka. Na konkurs wpłynęło 90 prac plastycznych. Wśród finalistów konkursu znalazła się uczennica ze SOSW w Będzinie.
Patronat nad konkursem objęli: P. Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz P. Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.
Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do konkursu była       P. Beata Kubik