11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2021r.

10 listopada 2021r. w SOSW w Będzinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość, którą utraciła w wyniku zagrabienia jej ziem przez Rosję, Prusy i Austrię. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia przygotowali ciekawy program artystyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń z dawnych lat. Śpiewaliśmy pieśni legionowe, wysłuchaliśmy recytacji wierszy oraz obejrzeliśmy prezentację o symbolach narodowych. Placówka nasza wzięła również udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele odśpiewali o godzinie 11:11 ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten dla wielu z nas       był lekcją historii i patriotyzmu. (tekst: Beata Komór)

Na fotograficzną relację z akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do GALERII

11 Listopada 2021 – Narodowe Święto Niepodległości