Akademia Programistów

AKADEMIA PROGRAMISTÓW – PRZYJEMNOŚĆ, NIE NUDA!

20 października 2022r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Podstawowej wzięli udział w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez Agencję Szkolno – Przedszkolną LUPUS w ramach programu edukacyjnego „Akademia programistów”. Uczestnicy warsztatów, pod kierunkiem programistki, zdobywali wiedzę, jak należy zaprogramować robota, by wykonał konkretne polecenia. Następnie samodzielnie programowali Photony, wykorzystując odpowiednie aplikacje przy pomocy tabletów. Zaprogramowane roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udział w nich dostarczył uczniom wiele radości i zabawy, ale przede wszystkim pogłębił ich wiadomości i rozwinął umiejętności z zakresu programowania. Potwierdzeniem tego były dyplomy, które otrzymali wszyscy uczestnicy. (tekst: Magdalena Domagała)

Fotorelację z wydarzenia można oglądać w GALERII   🙂