Wycieczka zawodoznawcza III – Szafranowy Dwór 2022

22 listopada 2022r. odbyła się już kolejna wycieczka zawodoznawcza do ,,Szafranowego Dworu” w Czeladzi. Tym razem klasa 2BS, 2B i 2BSP z Branżowej Szkoły I Stopnia mogła zwiedzić hotel i restaurację. Uczniowie dzięki tej wycieczce mogli bliżej poznać pracę kucharza, cukiernika, kelnera i poszczególne stanowiska na kuchni, mogli również zobaczyć profesjonalny sprzęt gastronomiczny i różne nowoczesne urządzenia. Zwiedziliśmy między innymi kuchnię hotelową, restaurację, różne sale konsumenckie, bankietowe, konferencyjne, cukiernię, zmywalnię naczyń kuchennych i stołowych oraz pomieszczenia magazynowe. Młodzież była bardzo zadowolona, wszystkim wycieczka bardzo się podobała, dostarczyła dużo wrażeń ale także fachowej wiedzy zawodowej. Serdeczne podziękowania składamy szefowi kuchni Panu Pawłowi Śmiglewiczowi, który poświęcił dla nas swój cenny czas i w piękny sposób pokazał nam świat profesjonalnej gastronomii. 🙂 (tekst: Małgorzata Pawełczyk)

Fotorelację z wycieczki można oglądać TUTAJ (klik)   🙂