80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia 2023r. – 80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

80 lat temu – 19 kwietnia 1943 roku wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim. Dzisiejszy apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski miał na celu upamiętnić te smutne wydarzenia, przypomnieć bohaterską postawę i walkę narodu Żydowskiego z Niemcami w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie naszego ośrodka pojawili się na apelu z żółtymi kwiatami – żonkilami przypiętymi do ubrania na znak pamięci i szacunku. Żonkil nawiązuje do bukietu żółtych kwiatów, który ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim Marek Edelman dostawał od anonimowej osoby co roku 19 kwietnia. (tekst: Katarzyna Łętowska)

FOTOrelacja z apelu okolicznościowego w obiektywie Pani Moniki Borek oraz uczniowie z symbolicznymi żonkilami do obejrzenia TUTAJ (klik)   🙂