Zdrowe życie i pierwsza pomoc-projekt edukacyjny

📢 W bieżącym roku szkolnym klasy 1-3 SP biorą udział w ogólnopolskim projekcie “Zdrowe życie i pierwsza pomoc”! 🌱🚑 To cykl 10 zajęć, które mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 🏃‍♂️🍎

Podczas pierwszych zajęć “Zaczynamy zdrowo” rozmawialiśmy o tym, jak ważną rolę odgrywa pierwszy posiłek w funkcjonowaniu przez cały dzień zarówno małego, jak i dużego organizmu. 🥣☀️ (Autorka tekstu, zdjęć i kompilacji multimedialnej: Agnieszka Sarecka)

Wrzesień – Zaczynamy zdrowo!
Tematyka: Zdrowe odżywianie

W piątek 27 września, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zdrowe życie i pierwsza pomoc”, odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3, którego tematem było zdrowe odżywianie oraz korzyści płynące z jedzenia zdrowych produktów. Pani Gabrysia omówiła z dziećmi podstawowe zasady zdrowego żywienia, podkreślając znaczenie spożywania różnorodnych, pełnowartościowych posiłków. Uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty powinny znaleźć się w ich codziennej diecie, aby wspierać prawidłowy rozwój i utrzymanie dobrej kondycji. Uczniowie bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami. Na zakończenie uczniowie przygotowali przepyszne, owocowe szaszłyki i wypili zdrowy sok. (Autorka tekstu: Aleksandra Szcześniak)

Relacja z wydarzenia do obejrzenia TUTAJ (klik)   🙂 😉 🙂