„Czytanie na polanie” 2026

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie na polanie”, której celem jest promocja czytelnictwa oraz pokazanie, że książka może towarzyszyć dzieciom w każdej przestrzeni – także na świeżym powietrzu.
W wydarzeniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie biorący udział w zajęciach rewalidacyjnych. Spotkanie odbyło się w otoczeniu zieleni i sprzyjało wspólnemu przeżywaniu literackich przygód.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, aktywnie uczestniczyły w rozmowach i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dużą atrakcją był również teatrzyk kamishibai , który w ciekawy i angażujący sposób przybliżył dzieciom opowieść.
(tekst i zdjęcia: Agata Marczykiewicz i Agnieszka Dyszy)