Wielkanocne tradycje i konkurs „KARTA ŚWIĄTECZNA Z PISANKĄ”

(5 kwietnia 2023r. – apel okolicznościowy)

Wielkanoc 2023 – tradycje wielkanocne i rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i kulinarnego.

FOTOgaleria nagrodzonych prac i dyplomów do obejrzenia TUTAJ (klik)

FOTOrelacja z wydarzenia – apelu okolicznościowego do obejrzenia TUTAJ (klik)

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne całej społeczności szkolnej „Tradycje, zwyczaje i obrzędy wielkanocne”. Tradycje, zwyczaje i obrzędy Świąt Wielkanocnych są bardzo różnorodne. Warto o nich pamiętać. Są naszym bogactwem, stanowią element kultury polskiej, są częścią naszego dziedzictwa i kopalnią wiedzy o przeszłości. To dzięki nim znamy swoja tożsamość, możemy korzystać z mądrości ludowych wypracowanych przez wiele pokoleń. Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Przyroda budzi się do życia po zimie. Wielkanoc jest związana z wiosną. Obfituje w liczne tradycje ludowe i zwyczaje. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny. Odbył się również finał Szkolnego Konkursu Plastycznego „KARTA ŚWIĄTECZNA Z PISANKĄ”. Uczniowie, których prace zostały nagrodzone otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia – wielkanocne baranki. Uwieńczeniem spotkania był taniec uwielbienia w wykonaniu uczniów i nauczycieli z naszego Ośrodka. Nasze wspólne, wielkanocne spotkanie było wielkim przeżyciem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera. (tekst: Beata Kubik)

Szkolny Konkurs Plastyczny „KARTA ŚWIĄTECZNA Z PISANKĄ”