„Przyjaciele lasu”-gra terenowa

W środę 11 października 2023r. grupa uczniów ze szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy wzięła udział w grze terenowej – „Przyjaciele lasu”. Wycieczka zorganizowana była przy współpracy SU i nauczyciela wychowania fizycznego oraz Koła Łowieckiego Gwardia w Będzinie i Nadleśnictwa Siewierz. Cała impreza została szczegółowo zaplanowana przez Panią Aleksandrę Maciejczyk i Panią Annę Koczur. Grupy uczniów z opiekunami w odpowiednich odstępach czasu przybyły do miejsca startu w Sarnowie. Przywitała ich Pani Jesień częstując smacznymi, polskimi jabłkami. Przedstawiciel danej klasy losował kopertę z zadaniami do wykonania. Po zrobieniu pięknego zdjęcia z Panią Jesienią uczestnicy wyruszyli na trasę wykonując powierzone zadania. Zadania były opracowane uwzględniając możliwości intelektualne i fizyczne uczniów. Na mecie przywitał ich wspaniały gość, p. nadleśniczy Tomasz Włodarski, który w formie pokazu i pogadanki wprowadził nas w świat lasu. Po męczących zadaniach przyszedł czas na relaks przy ognisku rozpalonym przez gościa i starszych chłopaków. I rozpoczęło się wspaniałe biesiadowanie przy muzyce i pieczeniu kiełbasek. Finałem całej imprezy było podsumowanie wykonanych zadań i przyznanie tytułu „Przyjaciela lasu”, wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych między innymi przez Nadleśnictwo Siewierz. W podziękowaniu uczniowie wręczyli panu Tomaszowi album z własnoręcznie wykonanymi przez siebie pracami o tematyce jesiennej. Na zakończenie imprezy uczestnicy wybrali się na spacer po lesie szukając darów jesieni. Po pięknym, dniu pełnym wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

FOTOrelacja z wydarzenia do obejrzenia TUTAJ (klik_FB)   🙂

oraz TUTAJ (klik_GALERIA)   🙂 😉