Konkursy Plastyczne „Wakacyjne marzenia” i „Pejzaże osobliwe”

Szkolny Konkurs Plastyczny „Wakacyjne marzenia” – czerwiec 2024 r.

W miesiącu czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „Wakacyjne marzenia”. Konkurs był skierowany do uczniów SOSW w Będzinie.

Na konkurs wpłynęły  piękne prace plastyczne  wykonane przez  uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy. Prace zostały ocenione w dwóch  kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz klasy starsze. Komisja Konkursowa wyłoniła 8 laureatów i przyznała 8 nagród.

Nagrody otrzymali:

W kategorii –kl. I- III Szkoła Podstawowa

I  miejsce  –   Jakub Majwat

II  miejsce – Ewan Pawełczyk

III miejsce – Leon Matczak, Monika Strzemieczny

W kategorii klasy starsze: IV– VIII SP i SPdP

I miejsce – Anna Wyszyńska

II miejsce – Katarzyna Koścień

III  miejsce – Oliwia Mróz, Dominik Cebula

Rozdanie dyplomów i nagród odbyło się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiej czekolady. Wystawę pokonkursową można obejrzeć w naszym Ośrodku. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje zdolności plastyczne. Zobaczcie sami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Organizatorzy: Anna Koczur, Beata Kubik

FOTOgaleria prac i dyplomów do obejrzenia TUTAJ (klik)   🙂

„Pejzaże osobliwe” 2024 r.

XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny  im. prof. J. Świderskiego pt. „Pejzaże osobliwe”2024 r.

Z przyjemnością informuję, że uczniowie SOSW w Będzinie: Anna Wyszyńska, Dominik Cebula –  uczniowie  Szkoły Podstawowej i  Milan Gawroński, uczeń SPdP brali udział w XX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pejzaże osobliwe” 2024 r. Organizatorem konkursu jest  Ośrodek Kultury w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie, Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia.  Patronat honorowy objął  Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. Celem konkursu jest ukazanie niezwykłości krajobrazu, przyrody, architektury, doskonalenie umiejętności technik malarskich, przybliżenie twórczości prof. J. Świderskiego związanego z Będzinem. Galerię prac konkursowych można obejrzeć w Ośrodku Kultury w Będzinie do 16.08.2024 r. Dziękuję uczniom za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych edycjach konkursowych. (tekst Beata Kubik).

FOTOgaleria prac i dyplomów do obejrzenia TUTAJ (klik)   🙂