Tańce integracyjne w IV LO w Sosnowcu

18 maja 2024 roku uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w inauguracji Konkursu poezji Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II zorganizowanego w IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. W ramach programu opracowanego i wdrażanego przez Panią mgr Annę Matusewicz uczniowie LO i SOSW wspólnie przedstawili tańce i piosenki integracyjne do których zaproszono także opiekunów i uczestników konkursu. Przedstawiono m.in. utwór Piotra Rubika „Barka”, tematyczną inscenizację do poezji Juliusz Słowackiego „Słowiański papież”, autobiografię autorstwa Magdy Anioł „Lolek” a na bis młodzież z obydwu szkół przedstawiła modlitwę tańcem „W Tobie cała nadzieja”. Po wspólnym poczęstunku pełni wrażeń nasi uczniowie pod opieką Pani Aleksandry Maciejczyk i Pana Jacka Motyla powrócili do Ośrodka. (tekst i przygotowanie taneczne:  Jacek Motyl)

Relacja fotograficzna i filmowa do obejrzenia TUTAJ (klik)   🙂